مدیریت پروژه یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی در کشور ما و خارج از ایران محسوب می شود(در یک رقابت تنگاتنگ و پر ریسک نسبت به  رشته پرطرفدار MBA اقدام به جذب دانشجو می نماید، و از طرف دیگر دیده می شود در دوره های آزاد و بین الملل دانشگاههای بهشتی و مدرس و تهران که ارائه دهنده این رشته می باشند  مدیران  فعال در پروژه های صنعتی ، عمرانی و نفت و گاز ، با صرف هزینه زیاد تمایل به ادامه تحصیل در رشته مدیریت پروژه (و ساخت) را دارند.  مدیریت پروژه جز رشته های پر درآمد دنیا محسوب می شود به طوری که عنوان شغلی "مدیر پروژه های ساخت" هرساله در صدر لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد. جالب است بدانید یکی از گرایش های چند گانه رشته MBA گرایش مدیریت پروژه می باشد.

حال ابهامی که برای برخی پیش می آید این است که مدیریت پروژه مربوط به کدام رشته و یا دانشکده می باشد؟ عمران؟ MBA  و مدیریت؟ صنایع؟  معماری!؟مکانیک یا نفت و گاز؟

پاسخ به این سوال را با چند مثال می دهم: 

 رشته هایی مانند مدیریت پروژه و MBA  راه حلی برای مدیریت پروژه ها به صورت عام و پروژه های عمرانی یا نیروگاهی یا نفت و گاز و هر آنچه بتوان پرووژه نامید به صورت خاص  هستند، مدیریت پروژه  رشته ای میان رشته ای است.

بر روی ادامه مطلب کلیک نمائیدادامه مطلب
 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic